Czy dieta pudełkowa może być oszczędna?

W dzisiejszych zabieganych czasach coraz więcej osób ma trudność, by samodzielnie przyrządzić zdrowy posiłek. Po wielu godzinach pracy i dojazdów mamy w domu jeszcze mnóstwo obowiązków – takich jak sprzątanie czy opieka nad dziećmi. Przydałoby się też znaleźć czas dla rodziny i samych siebie – na swoje hobby, czy zadbanie o zdrowie i sylwetkę. Zwłaszcza to ostatnie nie jest łatwe i wymaga niekiedy sporo czasu, wysiłku i systematyczności.
Wraz z rozpowszechnianiem się w społeczeństwie świadomości i wiedzy o zdrowym stylu życia, wielu z nas stara się zadbać o dietę. Konieczność przygotowania posiłków często zniechęca, utrudnia i demotywuje. Wtedy z pomocą przychodzi dieta pudełkowa. Zamawianie gotowych, zbilansowanych dań pod drzwi to dla niektórych osób jedyna droga, by wytrwać na diecie i osiągnąć upragniony efekt – nie zaniedbując jednocześnie innych ważnych, codziennych obowiązków.

Catering dietetyczny – czy naprawdę jest tak drogi?

Oprócz czasu, podczas walki o szczuplejszą sylwetkę i lepsze zdrowie wchodzi także w grę inny ważny czynnik. Oczywiście, są to pieniądze. Utarło się przekonanie, że dieta w pudełkach jest niezwykle droga. Czy faktycznie mogą sobie na nią pozwolić tylko najbogatsze osoby, jak celebryci czy influencerzy? Okazuje się, że niekoniecznie!
Gdy usługi cateringu dietetycznego dopiero raczkowały na polskim rynku – oferowało je tylko kilka firm w całym kraju – rzeczywiście cena mogła być zaporowa dla przeciętnego Kowalskiego. Te czasy jednak już na szczęście minęły! Teraz każdy może korzystać z diet pudełkowych, które pomagają zadbać o zdrowie nawet najbardziej zapracowanym osobom – sprawdź więcej tutaj: https://www.raczej.pl/jak-zadbac-o-zdrowie-gdy-doba-zdaje-sie-byc-za-krotka/. Rynek diet pudełkowych rozrósł się, obecnie taką usługę można znaleźć w każdym większym mieście, a wybór dostawców jest naprawdę duży. Firmy konkurują ze sobą m.in. ceną, dlatego znacznie łatwiej znaleźć coś bardziej budżetowego.

Wydajesz na pudełka… i na nic więcej!

Kwotę na catering dietetyczny zazwyczaj wpłacić należy z góry. Jednorazowo może wydawać się to spora suma, jednak czy jesteś pewien/pewna, że wydasz na to więcej, niż na posiłki przyrządzane samodzielnie? Aby porównać wydane kwoty, musiał/abyś policzyć, ile pieniędzy tracisz na codzienne zakupy w sklepach. Wtedy może okazać się, że na diecie pudełkowej wręcz zaoszczędzisz! Jeśli zamówisz pełna wersję diety pudełkowej, czyli 5 wartościowych posiłków dziennie, zakupy spożywcze masz już z głowy! Oprócz pieniędzy, oszczędzasz również czas i energię – w końcu kto lubi spędzać czas w tłoku i kolejkach do kas?!

Pudełkowa dieta – oszczędzaj na gotowaniu

Catering dietetyczny dostarczany wprost pod drzwi to także oszczędność na gotowaniu. Nie możesz zapominać, że ono również pochłania koszty. Wydajesz bowiem nie tylko na składniki (które nierzadko potem się marnują, gdy kupisz ich niechcący za dużo.) W koszty gotowania wchodzi również zużycie wody, prądu, gazu (urządzenia kuchenne, zmywarka do naczyń).

Wśród wielu dostępnych ofert cateringu dietetycznego, warto zwrócić uwagę na pakiety z mniejszą ilością dziennych posiłków. Najtańsza dieta pudełkowa to opcja, która nie nadszarpnie nawet niewielkiego budżetu. Powstała bowiem właśnie z myślą o osobach, które nie mogą pozwolić sobie na duży wydatek, a jednocześnie nie chcą zupełnie rezygnować ze zdrowej diety. Wariant minimalny obejmuje zwykle jeden główny posiłek (obiad), dobrany zgodnie z zaleceniami profesjonalnego dietetyka. Jeśli nie jesteś pewien/pewna, czy to coś dla Ciebie, na początek możesz zamówić posiłek próbny w niższej cenie. Nie czekaj i sięgnij po zdrowsze życie i wymarzoną figurę!